Meme Büyütme

Meme Büyütme

Meme büyütme operasyonlarında amaç sadece göğüsleri büyütmek değil, aynı zamanda daha şekilli bir yapıya kavuşturmaktır. Günümüzde pek çok kadın memelerinin küçük olmasından şikayet eder ve çeşitli yollar ile daha hacimli ve büyük bir meme yapısına kavuşmaya çalışır. Ancak istenen bir meme büyüklüğüne ulaşmak için en etkili yol, cerrahi yöntemlerdir. Uzman hekimler tarafından yapılan meme büyütme operasyonları ile hacimsiz ve küçük yapıdaki memelerin boyutları önemli ölçüde büyür ve aynı zamanda daha şekilli bir yapıya kavuşmaları sağlanır. Son yıllarda meme büyütme operasyonlarında yaşanan gelişmeler bu operasyonun hem hızlı hem de kolay bir şekilde yapılmasında etkili olmaktadır. Bu nedenle birçok kadın küçük ya da hacimsiz memeleri için göğüs büyütme ameliyatlarını tercih eder.

Meme Büyütme Ameliyatı

Tüm dünyada en çok yapılan estetik operasyonların başında meme büyütme ameliyatı gelmektedir. Göğüs büyütme yöntemleri şunlardır;

  • Kompozit göğüs büyütme,
  • İngiliz Tipi göğüs büyütme,
  • Keller Funnel göğüs büyütme,
  • Latin Tipi göğüs büyütme,
  • Hawaii Tipi göğüs büyütme,
  • Brezilya Tipi göğüs büyütme,
  • Çipli Implant ile göğüs büyütme.

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Hacim olarak küçük, asimetrik, sarkık veya doğumsal problemleri gidermek için uygulanır. Ortalama 1-1.5 saat süren bir operasyondur. Ameliyat sonrası hastaya sporcu sutyenine benzer bir sutyen giydirilir. Bazı durumlarda sutyen üzerine sıkı bir bandaj uygulanabilir. Ameliyat sonrası hasta 1 gece gözetim için hastanede tutulur. Verilen ağrı kesicilerle rahat bir gece geçirmesi sağlanır. Ertesi gün yapılan kontrol sonrası hasta evine gönderilir.
Meme büyütme ameliyatı silikon protezler ya da ya enjeksiyonu yöntemi ile gerçekleştirilir. Her kadının kendine has vücut yapısına göre gerçekleştirilen bu operasyon için tercih edilen uygulama meme ve göğüs yapısına göre şekillenir. Bu nedenle yapılan ameliyat tekniklerini iki farklı başlıkta incelemek doğru olur.
Yağ Enjeksiyonları: Meme büyütme ameliyatlarında yağ enjeksiyonu tekniği son zamanlarda çok fazla tercih edilen tekniklerden biri olarak ön plana çıkar. Ancak bazı durumlarda kalıcı sonuçlar elde edilemediğinden belirli aralıklar ile tekrar edilmesi gerekebilir. Yağ enjeksiyonları kök hücreden alınır ve zenginleştirilir. Yapılan operasyonlar yüzde 80 gibi oranlarda kalıcılık sağlar.


Silikon Protezler: Meme büyütme operasyonlarında kullanılan bir başka teknik ise silikon protezlerdir. İlk üretildikleri günden bu yana büyük bir değişim geçiren bu protezler, günümüzde daha etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Son yıllarda çok fazla kullanılan ve 5’inci kuşak adı verilen silikon protezler, ilk üretilen silikonlara göre patlama ya da sızıntı gibi sorunların büyük oranda önüne geçmektedir. Ayrıca yeni nesil protezlerdeki en önemli özellikler koheziv olarak tanımlanır. Yani yeni nesil silikon protezler akışkanlık açısından oldukça düşük oranda bir jel içerir. Bunun yanında protez yüzeyinin pütürlü olması ve anatomik ya da yuvarlak yapıda olmaları vücut içinde şekillerini koruyabilmelerine olanak sağlar.

Uzman Doktorlarımız

Alanında 10+ yıl tecrübeli seçkin ekibimiz ile sağlık ile ilgili tüm alanlarda hizmet vermekteyiz

Sağlığınız İçin! En İyi Hizmetler

Estetik ile ilgili tüm branşlar, saç ekim ve diş ile ilgili tüm tedavilerde uzman doktorlarımız tarafından yapılan tedaviler ile yüksek oranda başarı oranları ve %100 hasta memnuniyeti ile çalışmaktayız.

Estetik Cerrahi

Estetik cerrahi kişinin dış görünüşündeki problemleri gidererek daha mutlu, daha kendine güvenli, çevresiyle ve kendisiyle daha barışık olmasına yardımcı olur. Elbette mutluluk ve kendine güven sadece estetik güzellikle olmaz, ancak çok önemli faktörlerden biridir.

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı; konuşmamızı, gülmemizi, tatmamızı, çiğnememizi ve yutmamızı sağlayan ağız, diş ve diş etlerinin genel sağlığı demektir. Ağız ve diş sağlığında asıl amaç, diş çürümesi ve diş eti hastalıkları gibi olumsuz durumların önüne geçerek ağzın genel sağlığını korumaktır.

Saç Tedavileri

Bugün teknolojik ilerlemeyle birlikte, saç ekimi yöntemleri ve saç dökülmesi tedavilerinde büyük gelişme ve ilerleme kaydedilmiştir. Minimal invasiv tekniklerle yapılan prosedüre dönüşen saç ekimi ameliyatları, kullanılan aletlerin gelişmesiyle bugün ki duruma gelmiştir.

Neden DCİ Clinic

DCİ Clinic 10+ Yıllık tecrübesi ve alanında uzman doktorları ile sektördeki lider konumunu korumaktadır. Plastik Cerrahi, Diş Estetiği ve Tedavileri, Saç Ekimi alanlarında birçok operasyonu uzman hekimler eşliğinde gerçekleştirmektedir.

01
Gradation Image

ADIM 1

Vip araçlar ve Tercuman ekibi ile havalimanından otel transferi
02
Gradation Image

ADIM 2

Doktor tarafından yüzyüze konsültasyon ve müdahale
03
Gradation Image

ADIM 3

5 Yıldızlı otellerde konforlu konaklama veağırlama
04
Gradation Image

ADIM 4

Tedavinizin ardından doktorlarımız tarafından kontrol ve havalimanı transferi

Kliniklerimiz / Hastanelerimiz

Before / After

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurarak müşteri hizmetleri uzmanlarımızın sizi arayarak bilgilendirme yapmasını sağlayabilirsiniz