Meme Protezi

Meme Büyütme

Meme protezi, göğüs büyütme ameliyatlarında hacmini kaybetmiş olan ya da istenilen hacimde olmayan meme dokusunun taklit edilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Meme büyütme estetiğinde kullanılan protezler, implant ya da silikon olarak da adlandırılmaktadır.

Meme protezlerinin dış yüzeyi sert bir silikonla kaplıdır. İç kısımları daha yumuşak ve jel kıvamına sahiptir. Çeşitli fiziksel özelliklere sahip olan bu implantlar büyüklük, şekil, yüzey ve içerik olarak bir takım gruplara ayrılır. Yüzey olarak düz (smooth) ve pütürlü (textured) olabilen protezlerin içerik olarak serum fizyolojik, cohesive jel ya da silikon özellikleri bulunan türleri vardır.

Meme Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Meme estetiklerinde kullanılan protezler silikon maddesini içeriğinde taşırlar. Ancak çeşitliliklerine göre gruplara ayrılmakta ve kendi içlerinde sınıflandırılmaktadırlar. Bu gruplandırma içerisinde silikonlar şekil, içerik ve kılıf yani yüzey yapısı yönünden birbirinden ayrılmaktadırlar.

Şekillerine Göre Meme Protezleri

Şekillerine göre sınıflandırılan meme implantları iki grupta ele alınmakta; yuvarlak (round) ve anatomik (damla) meme protezleri olarak adlandırılmaktadırlar. Yuvarlak meme silikonları yarım bir küreyi andırır. Orta kısmı kalındır. Yerleştirilmesi sonrasında göğüsün süt bölgesinde dolgun bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadırlar.

Anatomik bir diğer adı ile damla silikonlar adından da anlaşılacağı gibi yağmur damlasına benzeyen bir şekle sahiptirler. Üst kısmı ince olan bu protezin alt kısmı daha geniştir. Yerleştirilmesi sonrasında göğüsün alt kısmında dolgun bir görünüm elde edilmesi sağlanmaktadır. Genellikle istenilen meme görüntüsünü vermesi nedeni ile meme ile uyumlu şeklinden ve büyütme olanaklarından sıklıkla yararlanılır. Bu forma sahip olan silikonlar genellikle meme sarkmalarının daha az olduğu ve dikleştirme işleminin gerektirmediği göğüslerde tercih edilmektedir.

Yuvarlak ya da damla şekilli implantlarının hangi göğüs tipleri için kullanılacağı meme dokusuna ya da yapısına bağlı olarak değiştiğini ifade edebiliriz. Ancak Meme Büyütme Estetiğinde Kullanılan Protezler incelendiğinde estetik ameliyatın amacı büyütme işlemi olduğu için genellikle kadınlarda genellikle yuvarlak protezin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bazı durumlarda hekimin yaptığı planlamalar içerisinde meme dokusunun az olduğu göğüs tiplerinde doğal görüntünün yakalanması için yukardan aşağı büyüyen damla şekilli protezler de tercih edilmektedir.

Uzman Doktorlarımız

Alanında 10+ yıl tecrübeli seçkin ekibimiz ile sağlık ile ilgili tüm alanlarda hizmet vermekteyiz

Sağlığınız İçin! En İyi Hizmetler

Estetik ile ilgili tüm branşlar, saç ekim ve diş ile ilgili tüm tedavilerde uzman doktorlarımız tarafından yapılan tedaviler ile yüksek oranda başarı oranları ve %100 hasta memnuniyeti ile çalışmaktayız.

Estetik Cerrahi

Estetik cerrahi kişinin dış görünüşündeki problemleri gidererek daha mutlu, daha kendine güvenli, çevresiyle ve kendisiyle daha barışık olmasına yardımcı olur. Elbette mutluluk ve kendine güven sadece estetik güzellikle olmaz, ancak çok önemli faktörlerden biridir.

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı; konuşmamızı, gülmemizi, tatmamızı, çiğnememizi ve yutmamızı sağlayan ağız, diş ve diş etlerinin genel sağlığı demektir. Ağız ve diş sağlığında asıl amaç, diş çürümesi ve diş eti hastalıkları gibi olumsuz durumların önüne geçerek ağzın genel sağlığını korumaktır.

Saç Tedavileri

Bugün teknolojik ilerlemeyle birlikte, saç ekimi yöntemleri ve saç dökülmesi tedavilerinde büyük gelişme ve ilerleme kaydedilmiştir. Minimal invasiv tekniklerle yapılan prosedüre dönüşen saç ekimi ameliyatları, kullanılan aletlerin gelişmesiyle bugün ki duruma gelmiştir.

Neden DCİ Clinic

DCİ Clinic 10+ Yıllık tecrübesi ve alanında uzman doktorları ile sektördeki lider konumunu korumaktadır. Plastik Cerrahi, Diş Estetiği ve Tedavileri, Saç Ekimi alanlarında birçok operasyonu uzman hekimler eşliğinde gerçekleştirmektedir.

01
Gradation Image

ADIM 1

Vip araçlar ve Tercuman ekibi ile havalimanından otel transferi
02
Gradation Image

ADIM 2

Doktor tarafından yüzyüze konsültasyon ve müdahale
03
Gradation Image

ADIM 3

5 Yıldızlı otellerde konforlu konaklama veağırlama
04
Gradation Image

ADIM 4

Tedavinizin ardından doktorlarımız tarafından kontrol ve havalimanı transferi

Kliniklerimiz / Hastanelerimiz

Before / After

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurarak müşteri hizmetleri uzmanlarımızın sizi arayarak bilgilendirme yapmasını sağlayabilirsiniz