Popo Büyütme (BBL)

Popo Büyütme (BBL)

Kadın bedeninin çekici ve güzel kabul edilmesinin temel unsuru kıvrımlarıdır. Bu kıvrımları yaratan ise girintili ve çıkıntılı bölgelerin ahenkli biçimde birbirini takip etmesidir.

Güzel popo nasıl tanımlanır?

Popo bölgesinin dolgunluğu kemik çatı üzerinde yer alan gluteus maksimus kasının yapısına ve onun üzerinde yer alan yağ depolarına bağlıdır. Bel bölgesinden popo bölgesine geçişte popo dik, yuvarlak ve gergin, hatlar “lamba şişesi” şeklinde ve yumuşak geçişli, olmalıdır. Bel ince iken, popoya doğru genişlik artmalıdır. İdeal bel/popo genişliği oranı 0.70’dir. Yaş artışı, deri gevşekliğinde artma, kilo alıp verme gibi durumlarla bu oran bozulur ve 1 ‘e doğru yaklaşır. Bu durumda da popo “kare” şeklini alır.

Ayrıca popo derisinin gergin ve selülitsiz olması da arzu edilir.

2004 senesinde Cuenca- Guerra çekici poponun özelliklerini sıralamıştır. Buna göre:

 • Bel bölgesinde iki tarafta birer gamze olmalı
 • Belden popoya geçişte orta kısım V ya da üçgen şeklinde olmalı
 • Popo altı katlantısı kısa olmalı
 • Yan taraftarda ortada hafif çöküklük olmalı

Son yıllarda 4. Madde geçerliliği kaybetmiş, yandan hafif çökük değil tam tersine daha yuvarlak popo istenir olmuştur.

Amerikalı ve Avrupalı beyaz ırk daha atletik, kısmen daha küçük ve dik popo isterken, hispanik estetik algısının artması, popoların büyümesine, yuvarlaklaşmasına ve çıkıklaşmasına sebep olmuştur (Brezilya Poposu).

Kimler popo estetiği yaptırmak ister?

 • Düz (kalkık olmayan) popolu kadınlar
 • Aşırı kilo alıp verme (obezite cerrahisi) sonrasında poposunda düzleşme, boşalma ya da düşme oluşan kişiler
 • Bel bölgesindeki yağlanma nedeni ile bel-popo geçişi silinmiş kişiler
 • Genetik özellikler sebebiyle poponun bel ile yaptığı açı çok geniş ise popo yandan bakıldığında belirgin olmayacak dışa doğru çıkık görünmeyecektir. Bu durumdan rahatsız olan kadınlar da popo estetiği ile daha çıkık hatta Brezilya poposu da denilen görünüme kavuşabilir
 • Günümüzde düşük ve düz kalçalı erkekler de daha biçimli kalçalar için popo estetik ameliyatı istemektedir

Popo estetiğinin çeşitleri

Popo estetiğinde rahatsızlık duyulan duruma göre farklı teknikler ve yöntemler kullanmak mümkündür. Genel olarak popo estetiğini, elde edilmek istenen sonuca göre üç ana başlık altında inceleyebiliriz:

 • Popo Büyütme 
 • Popo Dikleştirme 
 • Popo Küçültme

Popo küçültme temel olarak liposuction ile gerçekleştirilirken popo büyütme için yağ enjeksiyonu, protez ile büyütme, protez+yağ enjeksiyonu ile kompozit büyütme, flepler ile otoprotez yaparak büyütme gibi yöntemler kullanılabilir. Popo dikleştirme için ise liposuction, yağ enjeksiyonu ve cilt çıkarma gibi yöntemler tek tek ya da kombine edilerek kullanılır.

Uzman Doktorlarımız

Alanında 10+ yıl tecrübeli seçkin ekibimiz ile sağlık ile ilgili tüm alanlarda hizmet vermekteyiz

Sağlığınız İçin! En İyi Hizmetler

Estetik ile ilgili tüm branşlar, saç ekim ve diş ile ilgili tüm tedavilerde uzman doktorlarımız tarafından yapılan tedaviler ile yüksek oranda başarı oranları ve %100 hasta memnuniyeti ile çalışmaktayız.

Estetik Cerrahi

Estetik cerrahi kişinin dış görünüşündeki problemleri gidererek daha mutlu, daha kendine güvenli, çevresiyle ve kendisiyle daha barışık olmasına yardımcı olur. Elbette mutluluk ve kendine güven sadece estetik güzellikle olmaz, ancak çok önemli faktörlerden biridir.

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı; konuşmamızı, gülmemizi, tatmamızı, çiğnememizi ve yutmamızı sağlayan ağız, diş ve diş etlerinin genel sağlığı demektir. Ağız ve diş sağlığında asıl amaç, diş çürümesi ve diş eti hastalıkları gibi olumsuz durumların önüne geçerek ağzın genel sağlığını korumaktır.

Saç Tedavileri

Bugün teknolojik ilerlemeyle birlikte, saç ekimi yöntemleri ve saç dökülmesi tedavilerinde büyük gelişme ve ilerleme kaydedilmiştir. Minimal invasiv tekniklerle yapılan prosedüre dönüşen saç ekimi ameliyatları, kullanılan aletlerin gelişmesiyle bugün ki duruma gelmiştir.

Neden DCİ Clinic

DCİ Clinic 10+ Yıllık tecrübesi ve alanında uzman doktorları ile sektördeki lider konumunu korumaktadır. Plastik Cerrahi, Diş Estetiği ve Tedavileri, Saç Ekimi alanlarında birçok operasyonu uzman hekimler eşliğinde gerçekleştirmektedir.

01
Gradation Image

ADIM 1

Vip araçlar ve Tercuman ekibi ile havalimanından otel transferi
02
Gradation Image

ADIM 2

Doktor tarafından yüzyüze konsültasyon ve müdahale
03
Gradation Image

ADIM 3

5 Yıldızlı otellerde konforlu konaklama veağırlama
04
Gradation Image

ADIM 4

Tedavinizin ardından doktorlarımız tarafından kontrol ve havalimanı transferi

Kliniklerimiz / Hastanelerimiz

Before / After

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurarak müşteri hizmetleri uzmanlarımızın sizi arayarak bilgilendirme yapmasını sağlayabilirsiniz